www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 7/2019

Prázdninové číslo 7 PPČ je v prodeji!

Prázdniny se blíží mílovými kroky. Chystáte se na dovolenou i se svým psem? Jistě vám přijdou vhod naše rady a tipy, jak prožít chvíle volna za hranicemi všedních dní v klidu, v pohodě a bez stresu. Jen tak můžeme provětrat mysl a načerpat síly, a k tomu nám může pomoct váš čtyřnohý parťák. Rovněž vám poradíme, jak správně vybírat a používat postroj.

Plemenem měsíce je pes s pěti P – bígl. Z jeho portrétu se dozvíte zajímavosti o historii, chovu i povaze, přinášíme vám zajímavosti o sportu zvaném beagling a příbuzných honičů se týká i náš kvíz.

Víte, co je to ghí a jaký je jeho význam ve výživě psů? Právě ghí je hlavním tématem materiálu od MVDr. Milana Štourače. Přinášíme vám i příběh odchovu 11 štěňat německých dog na kozím mléku. Zkusíte si tipnout, kolik litrů denně tahle smečka vypila?

Narkolepsie – spánek, nikoliv však sladký, neb se jedná o chronickou neurologickou poruchu. Jak se projevuje a jaké může mít následky, dozvíte se v rubrice Veterina.

V čísle 7 najdete i dotazy na vaše dotazy – začínají Poradny, jejichž témata určujete vy. Tentokrát vám vysvětlíme, co znamená pojem selekce v chovu psů, jak poznat, kdy stáří a nemoci jsou už na nevyhnutelném konci a řekneme si, jak vypadá a co nabízí hydroterapie.

Pokračují naše pravidelné seriály. Výchova psa patří k nejoblíbenějším rubrikám také díky přínosným materiálům Františka Hracha, jehož zkušenosti přinášíme i v aktuálním čísle. Článek s názvem Aby pes nekousl je volným pokračováním z minulého čísla. Můj pes vyjíždí po ostatních psech – to je název dalšího skvělého materiálu o výchově psů. Je možné dělat canisterapii s landseerem? Ano, a přesvědčí vás o tom černobílý chlupatý obr Karel.

V agility si opět můžete zatrénovat s Eliškou Kaletovou, dozvíte se výsledky prvních kvalifikačních závodů, hoopers vás zve do tunelu, v dogdancingu se naučíte prvek s názvem pivot a v dogfrisbee vám představíme techniku hodů, které pes chytá ve vzduchu. Treibball přináší reportáž Gustina memoriálu, představíme si také plemeno evropský saňový pes z hlediska mushingu a seznámíme vás s fenkou výmarského ohaře, která navzdory epilepsii provozuje lovecký výcvik.

Vracíme se také na MS FMBB belgických ovčáků do Písku pohledem našich reprezentantů v IGP. Podíváme se na Pohár Kristýny a mezinárodní mistrovství služebních plemen u jezera Vojkovice. Ve vzpomínkách J. Stibůrka se seznámíme s neuvěřitelnou, stoletou historií IPK Břevnov.

Výstavy z pohledu profesionálního handlera nám ukáže Jitka Svobodová. Podíváme se také na speciální výstavu hovawartů.

Dejte nám šanci je název psího hospice u Brna a my se podíváme na každodenní práci provozovatelů. Nezapomínáme ani na opuštěné pejsky hledající domov. Zamyšlení Hany Dědochové, vedoucí útulku v Olomouci, je smutné čtení, protože přesně popisuje realitu dnešních dní – Počet psů v nouzi se zvyšuje nad únosnou míru…

Sedmička PPČ je opět nabita informacemi z celého světa a přináší příjemné čtení nejen na prázdniny. V prodeji od pátku!

Koupit časopis