www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 8/2018

Nepřehlédněte číslo 8 PPČ na stáncích!

Jak bezpečně zchladit psa?
 To je téma v letních dnech nanejvýš aktuální – ať jste se psem u moře, na horách nebo doma na zahradě či ve městě, horké a parné dny můžou zkomplikovat vašemu psovi život. S tím souvisí i další téma: Stříhat, či nestříhat psa v létě? 
Veterina je v čísle 8 rozšířena o další témata související s létem. Znáte nemoc zvanou hot spot? Víte, co je jeho příčinou a jak jej nejúčinněji léčit? Odpoví vám MVDr. M. Štourač a také zkušenosti naší čtenářky. Kromě parazitů číhá v našich lesích nebezpečná zmije – jaká je první pomoc při uštknutí? Dozvíte se také, co je to gastropexe a zda je jako prevence proti torzi žaludku opravdu účinná. Podíváme se také na problematiku vývoje kloubů u velkých a obřích plemen a řekneme si něco omožnostech pomoci při hojení ran.
Plemenem měsíce je krátkosrstý molossoidní pes pocházející z Itálie – cane corso. Ve velkém portrétu se dočtete o jeho zajímavé historii, nárocích na péči, výchově i chovu. Chcete vědět, zda se dá s tímto plemenem cvičit? Dozvíte se v rozhovorech s chovateli. Zároveň ho porovnáme s příbuznými plemeny – kanárskou a malorskou dogou. Představíme vám také plemeno leonberger z hlediska výchovy.
Co je vlastně maso? To je název článku o výživě, kde si objasníme, které živočišní produkty můžeme považovat za maso.
Nenuťte svého psa, aby si hrál se psy, když o to nestojí – to je velký rozhovor s majitelkou dvou pitbulů nejen o setkáních s cizími nevychovanými psy, který rozhodně stojí za přečtení. Nenechte si jej ujít!
Tlapka je srdcař – to je příběh třínohého útulkáče běhajícího dogtrekkingové závody.
Tradičně pokračují seriály – v agility se podíváme na překážku zvanou áčko, v dogdancinguse naučíme triky Osmička a Slalom, ve stopování začínáme s čistým nášlapem, v mantrailingu zjistíme, jak naučit psa rozlišovat stáří pachu a v junior handlingu si vysvětlíme, co je to stínování ve výstavním kruhu. Podíváme se, jak se běhá canicross s malým kníračem i jak se trénuje vodní záchrana v Jižní Itálii, a dozvíte se, co je to Field trial. 
Ohlédneme se na mistrovství republiky IPO očima fotografky Kamily Kudrnové a přinášíme také report z největší výcvikové akce erdelteriérů, kteří poprvé soutěžili v kategorii IPO3!
Na veselou notu se můžete naladit u vzpomínek na rebelku Joplin nebo u povídky podle skutečné události Plavky z kokršpaněla.
Opět nezapomínáme na pejsky hledající nové domovy. Představíme vám svěřence útulku v Kroměříži, kteří čekají možná právě na vás.

Letní číslo Psa přináší zajímavé čtení nejen na dovolenou a je v prodeji od pátku 20. července.

Koupit časopis