www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 9/2013

Nové číslo Pes přítel člověka v prodeji!

Se psem k moři – ano či ne? Někteří z nás třeba již máme za sebou první dovolenou s psím parťákem u moře, mnozí ještě naopak čekají na příjemnější počasí pro psy mimo hlavní sezonu.  Rady a tipy, jak se psem absolvovat pobyt u moře ve zdraví a spokojenosti všech zúčastněných stran, jak pečovat o srst psa a jak mu pomoci lépe snášet horké počasí, spolu s cennými informacemi o očkování v cizích zemích a zkušenosti našich čtenářů  – to vše najdete v obsáhlém materiálu věnovaném tomuto tématu.

Čekají vás zajímavé a obsažné články o jednom z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších psích plemen – zlatém retrívrovi. Jací jsou „zlaťáci“, pro koho jsou vhodní, jak o ně pečovat a jaké psí sporty můžete s nimi provozovat, to všechno se dozvíte v portrétu plemene a rozhovorech s chovateli. Jak retrívra správně vystavit na výstavě, vám už tradičně poradí ing. Libuška Brychtová. 

Hned čtyři plemena – velkého švýcarského salašnického psa, entlebušského salašnického psa, českého strakatého psa a jezevčíka, vám představí naši čtenáři v rubrice – Jak se žije s?

Svůj prostor má u nás již tradičně i právní poradna – na podnět naší čtenářky jsme se věnovali vyhlášce o volném pohybu psů.

Patří ostříhaný pes do výstavního kruhu? Máte i vy zkušenosti s nestandardně upravenými psy na výstavách? Co říkáte na možnost vystavit ostříhaného veterána na výstavě s možností ohodnocení i vítězství v některých zemích?

Co vás může čekat, pokud si vezmete psa z ne zcela fungujícího útulku? 
To se dočtete v příběhu francouzské buldočky Roxanky, který naštěstí má šťastný konec.

V části věnované veterinární péči se věnujeme dvěma tématům – uštknutí zmijí a jak správně stříhat psí drápky. A mimochodem, víte, co to jsou paspárky? Další díl seriálu o fyzioterapiiBc. Kateřiny Plačkové je věnován aquaterapii, tomu, kde ji lze s úspěchem použít a jednomu konkrétnímu příběhu

24. Mistrovství světa FCI IPO je za dveřmi! Tato bezesporu největší kynologická událost, která se bude konat 18. – 22. září v Roudnici nad Labem, má opět své místo v našem časopise a opět vám ji představíme formou rozhovorů – nyní s Václavem Kejřem, Tomášem Loudou, Milenou Pufrovou, Jaroslavem Vyhnalem a Radomírem Kupkou.

Začíná nový seriál – jak na zkoušky, který by měl podanou rukou pro všechny, kteří se na složení zkoušek se svým psem chystáte. V prvním díle si představíme jednotlivé typy zkoušek a přineseme vám reportáž ze složení stopařské zkoušky IPO FH.

Pokračují naše seriály: Jak nejlépe vybrat štěně pro sport (Ladislav Mach), v dalším se budeme věnovat správné motivaci při výcviku, chůzi u nohy při myslivecké práci s retrívry, v materiálu věnovaném mantrailingu se dozvíte, co jsou to „double blind“ testy a jak vypadá testování a výcvik v praxi. V dalším pokračování seriálů o vystavování ing. Libušky Brychtové přinášíme díl zaměřený na vystavování chovatelských skupin

Jak správně fotografovat psy? Odpověď možná naleznete v rozhovorech se s námi spolupracujícími fotografkami.

To a mnohé další najdete v novém čísle časopisu Pes přítel člověka číslo 9, které je už v prodeji!

Koupit časopis