www.pespritelcloveka.cz

Pes ve filmu a ještě k tomu BORDERKA…

To je film, který o víkendu vstoupil do našich kin – ŘEKNI TO PSEM

Jeho hlavní hrdinkou je Dita (Berenika Kohoutová), která místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa mladou border kolii, přestože nikdy žádného psa nechtěla a navíc ji pejskařská komunita připadá směšná. Celý příběh začíná tím, že šlápne do psího…no, víte čeho…. Opravdu je to štěstí? Zatím to vypadá, že se jí na paty lepí jen smůla. Naštěstí se proti svému očekávání sblíží nejen se svým psem, ale i s dalšími pejskaři. Od nadšené propagátorky psích hřišť, přes bývalého barového pianistu, až k Petrovi, z kterého se nakonec možná vyklube i něco více než jen její zdánlivě podivínský soused. A to možná díky tomu, že má shodou náhod za pejska taky border kolii. Roli sympatického souseda Petra, jenž s Ditou sdílí coby vášnivý pejskař její psí patálie, ztvárnil Štěpán Benoni, nejlepší kamarádku Gábinu hraje Hana Vágnerová, expřítele Filipa představuje Igor Orozovič. Hrdinčinu poněkud excentrickou matku si zahrála Veronika Žilková a v rolích vášnivé pejskařky a barového pianisty ve výslužbě se představí zábavné duo Táňa Medvecká a Jiří Lábus. Režie filmu se ujal Robert Sedláček.

Autorka scénáře, spisovatelka Irena Obermannová, film přibližuje slovy: „Řekni to psem je film o nás všech, nevidím to jako film o pejskařích nebo jenom pro pejskaře. Ostatně já sama psa nemám. Je příběh o nás, co si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci – třeba Mám tě rád. V tomhle příběhu to nakonec za ty dva řekne jejich pes.“

Kdo z vás byl, viděl, půjde? Řekli jste vy někdy někomu něco psem? A co to bylo? 🙂 Kdo z vás byl, viděl, půjde? Řekli jste vy někdy někomu něco psem? A co to bylo? 🙂 Mě napadá jen kamarádka, která manželovi splnila SEN, chtěl psa k sobě „na gauč“, dala mu belgického ovčáka, se kterým přece musí něco dělat. Sdělení bylo – ZHUBNI a hýbej se. Za dva roky se zamiloval na cvičáku do majitelky belgána a bylo :)))

Koupit časopis