www.pespritelcloveka.cz

Podzimní číslo je tady! Jak se vám líbí?

A začíná pěkně „zvostra“ – zoubky pudlíka Tima z útulku, kterými nejednou „pohladil“ ruku své nové paničky. Pudlík? To přece není možné, řekli by mnozí neb: 1. pudlíci jsou jenom hodní, paní mu musela ubližovat, 2. pejsek z útulku je vděčný a stačí mít ho rád!
Málokdo má odvahu s takovou otevřeností pospat nelehkou cestu. Cestu vedoucí k parťákovi, kde ale prostě holt musíte některé chování respektovat vašim představám navzdory. Více najdete v článku: Tim, co má rád svůj prostor.

Zaujala vás výzva – Černobílé vzpomínky, aneb pošlete nám černobílé vzpomínky z vaší pejskařské minulosti a zavzpomínejte. Začínáme 50 let s barzoji. Podívejte se na jejich fota, prošlo plemeno změnou vzhledu, co myslíte?
Na toto téma navazují hned dva články. Prvním je zamyšlení Lucky Skopalové – Kam kráčí dobrman? A je to smutné srovnání, smutné čtení… Druhým je ohlédnutí Miloslava Auterského – 55 let s německými boxery.
Těšíme se na vaše vzpomínky, vaše ohlédnutí a názory na téma KAM kráčí chov – výcvik psů?
Plemena psů: Miniaturní americký ovčák – štěně miniaussiíka zdobí i titulní stránku tohoto čísla.
Brita Sedmá ze Sedmýho vrhu – aneb Chceme si kopit štěne vlčáka. Tož jako poptali sme se po okolí aj na cvičáku, esik by nám jako něco nedoporučili. Nějakýho chovatela. Ale je to težký rozhodování bo každé radí jinak. Jedni s PP jedni bez PP. Svérázné zamyšlení Zuzany Horké, které pobaví, ale …
Výchova psa: Trestat psa – ANO, ČI NE? Zažitá představa říká, že útulky jsou plné týraných a zanedbaných psů. To přece ti hrozní lidé z množírny plní útulky… Smutná pravda je, že většina psů pochází z „normálních“ podmínek od běžných lidí, kteří prostě nezvládli jejich výchovu. A zejména tu část s odměnami a tresty – a co si budeme povídat, tresty vedou… A tak jsme se na tresty podívali podrobně.
Krmení smečky v klidu a pohromadě? ANO! Jak toho dosáhnout – svou zkušenost vám představí Jiří Szekeres.
Výživa psů: Recepty naší čtenářky a Výživa pro zdraví žaludku (MVDr. M. Štourač, CSc.)
Veterina: Víte, co je to HIRUDOTERAPIE? Zkušenosti s využitím pijavic nám napsala Saša Křivohlavá a připravila pro vás i minirozhovor na toto téma.
Říjen je měsícem ŽALUDKU (MVDr. M. Štourač, CSc.).
Naše 11ti měsíční obří štěně – příběh zraněného štěněte psího obra – irského vlkodava.

Můj psí parťák je… pokračuje vaše oblíbená rubrika (díky za velké množství příspěvků, které čekají na otištění) v tomto čísle je to Můj první královský pudl.
Klasický výcvik: O práci figurantů jsme si povídali s Ladislavem Machem – nenechte si tento velmi otevřený rozhovor ujít!
Prostor pro OMLADINU – aneb mistrovství mládeže všestranných očima Pavla Vinše a jeho čtyři rozhovory.
Cvičím s malým psem: Proč právě shiba? Logická otázka pro Martinu Hákovou, která se shibou velmi úspěšně cvičí a představí nám i její mentalitu. Zkušenosti doplněné krásnými fotografiemi Elišky Kadlecové jistě zaujmou mnohé.
Triky krok za krokem: Popros+stání na zadních – fotonávod Evči Bouškové, jak na to?
Obedience: Jdeme na závody – co je dobré vědět, na co se připravit – praktické rady „na plac“ Saši Křivohlavé.

Agility: Pokračujeme rozhovory s našimi úspěšnými juniory, v tomto čísle se můžete těšit hned na dva: Moje Jumpy pro mě znamená všechno (Sylvie Tylšová) a Dokázali jsme to – já a Banán (Natálie Šišovská).

Nechybí zajímavosti, zamyšlení na téma zodpovědnosti chovatele za své odchovy do konce jejich životů… Zkrátka – máte se na co těšit a my se budeme těšit na vaše reakce, postřehy, názory! Napište nám na redakce@pespritelcloveka.cz.
Časopis Pes přítel člověka č. 10 si můžete objednat v el. verzi na www.casopispresinternet.cz či ve verzi tištěné na www.casopisyprovas.cz (bez platby za poštovné v ČR). Pes přítel člověka je již přes 60 let časopis o vás a pro vás! Každý měsíc, aktuálně!

Koupit časopis