www.pespritelcloveka.cz

„Pohádkový“ Pes přítel člověka č. 5 je na světě!

Pohádek jistě znáte spoustu, a co třeba tuhle „pohádku“? Bude to klidný, mazlivý psík milující vše. Bude mě poslouchat, vracet se ke mně na pouhé písknutí, zažijeme spolu na vycházkách klid, pohodu, při níž si vyčistím hlavu. Ale najednou vlajete na konci vodítka v teplákách, brečíte už jen při pouhé představě setkání s cizím psem. Vyhýbáte se kontaktům, stydíte před lidmi, koukáte na videa těch úžasných dokonalých psů… Jen vy máte blbce. Pak v nějaké skupině na Facebooku ukážete svou beznaděj, jdete si pro pochopení, pro radu, vložíte video své snahy… Všichni vám během chvíle spolehlivě napíšou, že blbec jste vy a psa kazíte. A vy jim uvěříte…

Ale když vydržíte, uvěříte své cestě, uběhne pár měsíců, let a vy máte toho jediného možného a pravého psa na světě. Změnil vás, vaše priority, volný čas, ukázal vám svět, o jehož existenci jste neměli NIKDY ani tušení. A velikost lásky, důvěry, která se u vás změní v pokoru přijmout cokoli, jen abyste spolu mohli být.

Právě tenhle svět nejdříve zklamaných, zničených, pak zlomených, stydících se a nakonec úžasných dvojic vám chci ukazovat na příbězích, které jsou všude kolem nás. Ve vyprávění lidí, kteří vám nebudou prezentovat jen své úspěchy, ale i pocity zklamání a hledání cesty. Na příbězích adoptovaných psů, kteří „zachráněni“ zachránili toho svého člověka. A v novém čísle Pes přítel člověka č. 5 vám jich už pár představíme.

A samozřejmě nechybí:

Nejmladší a nejmenší retrívr, zato s nejdelším jménem – to je Nova Scotia Duck Tolling retrívr,jemuž patří portrét plemene.

Výživa psa – Pro odchov štěňat a chov německých dog je pro mě nezbytné VEMENO, píše MVDr. Milan Štourač – proč? To se dočtete právě nyní. A nechybí samozřejmě ani recepty našich čtenářů.

Důvěra – komunikace – spolupráce

To jsou naše témata – jak naučit psa klidu při manipulaci s ním, sebekontrole, představíme si dvě hry, které oceníte v běžném životě. Naučíme se cvik „jdi dál“ neboli obíhání na dálku. Pes v posteli – ano, či ne? Jak to máte vy?

Víte, co je degenerativní myelopatie? A jak vybrat vhodný přípravek proti klíšťatům? To jsou naše témata ve veterině.

S kým běhám agility? Naše nová rubrika začíná zvoláním: Biewer teriér je pro mě to pravé!

To Marek Černý tvrdí: Německý ovčák je pro mě srdeční záležitost.

Obedience

ZÁKLADNÍ DOVEDNOSTI i pro běžný život – velmi přínosný a podnětný článek, nenechte si jej ujít, jen o obedience opravdu není.

Dog Puller

ZÁVODY, TRÉNINK… jaký je v nich rozdíl a co je dobré vědět?

Záchranářský výcvik

Představíme vám hned tři psovody, kteří se záchranářskému výcviku věnují s velmi rozdílnými plemeny – šiperkou, erdel teriérem a border kolií.

Nechybí PORADNY, recepty, zajímavosti, soutěže…

Zkrátka nové číslo Pes přítel člověka č. 5 nabízí pro každého něco a je nyní v prodeji, k objednání na www.casopisyprovas.cz (bez platby za poštovné) či v elektronické verzi na www.casopispresinternet.cz.

Těším se na vaše příběhy, „pohádky“, cesty – pošlete nám je na redakce@pespritelcloveka.cz.

Koupit časopis