www.pespritelcloveka.cz

Pokud budete krmit syrovou průdušnici nebo jícen, vždy je podélně rozřízněte! Proč?

Pravidelní čtenáři jistí ví, že od č. 2 se MVDr. Milan Štourač CSc. věnuje v rubrice Výživa právě vnitřnostem. V č. 3 to byla játra, v č. 4 srdce, v č. 5 vemeno a v aktuálním čísle 6 jsou to PLÍCE.

„Plíce vypadají jako růžové žužú – marshmallow

Ve výživě psa ovšem nejsou jakousi nafouklou výplní, ve skutečnosti jsou docela bohaté na živiny. Neměly by být základem krmné dávky psa, nemusí být ani její pravidelnou součástí, ale mohou být takovou občasnou psí „cukrovinkou“. Víte, že kromě vitaminu C obsahují plíce také vitaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B12, E a kyselinu listovou? Jsou kromě železa rovněž bohaté na vápník, z minerálů obsahují mangan, měď, draslík, sodík, molybden, selen, kobalt, fosfor, zinek a hořčík. Díky bohatému zastoupení těchto živin jsou plíce vhodné nejenom pro psy, ale i pro člověka. Ale POZOR! Pokud budete krmit syrovou průdušnici nebo jícen, vždy je podélně rozřízněte! Měl jsem v praxi několik případů, kdy se „prstýnek“ z průdušnice nebo jícnu navlékl na jazyk psa či kočky, který zaškrtil, a způsobil velké problémy! „

Kompletní článek najdete právě nyní v Pes přítel člověka č. 6, které lze zakoupit i na www.casopisyprovas.cz (bez platby za poštovné) či v el. verzi www.casopispresintenet.cz. A co vy, dáváte svému psu vnitřnosti?

Koupit časopis