www.pespritelcloveka.cz

Pošlete nám dotazy do VETERINÁRNÍ či PRÁVNÍ poradny?

V aktuálním 12 najdete odpovědi na tyto otázky: Byl jsem před více než měsícem s fenou na ultrazvuku kvůli březosti. Ultrazvuk prokázal šest štěňat, která byla hezky vidět. Včera fena porodila, ale štěňata jsou jenom čtyři. Pan doktor mi řekl, že fena ta dvě štěňata potratila, ale já jsem si ničeho nevšiml, je to možné?
A v právní poradně najdete odpovědi na tyto otázky: 1. Na procházce můj syn, deset let, chtěl pohladit za plotem kamarádsky se tvářícího psa. Prostrčil ruku velkou mezerou v brance a pes mu roztrhl bundu a to mohl dopadnout ještě hůře! Na majitele jsem se dozvonila a požadovala náhradu škody a aby si zvíře zabezpečil, ale podle něho to byla chyba syna a neměl přes plot strkat ruku. Přijde mi nebezpečné takové psy mít za plotem, ruku tam přece může strčit každý… 2. Existuje nějaká ochrana slušných lidí před obtěžujícími psy? V paneláku, kde bydlíme, má nájemník psy a ti v době, kdy je v práci, nepřetržitě štěkají. Když jsem šel majitele slušně požádat, aby s tím něco dělal, řekl mi, že jsou to psi, a tak štěkají, a kdyby to byli kohouti, budou kokrhat… Máme malé dítě, já chodím na noční a tohle je opravdu peklo, v létě je navíc vyhodí na balkon, takže se jejich štěkot a vytí rozléhají široko daleko. A to nemluvím o pochcaném výtahu, chodbě. Mám psy rád, ale opravdu bych měl rád doma i klid a vyspal se. Co mám dělat, když slušnost nepomáhá?
Pošlete nám otázky do poraden 🙂 Píšeme o vás, pro vás s odborníky a lidmi, kteří mají rádi psy i lidi. Už přes 60 let! Aktuální číslo, předplatné ke kterému stále ještě dostanete nástěnný plánovací kalendář zdarma si můžete objednat na www.casopisyprovas.cz. V el. verzi pak na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis