www.pespritelcloveka.cz

POZOR, POZOR na vědomost se dává…

Aneb nové číslo je na světě!

„První mýtus, který mezi vámi lidmi je velmi rozšířený, je ten, že si máme vzájemně očichat zadky. Tak samozřejmě, děláme to, ale řekněme, že to až v dalším kole. Je to stejné, jako když nás psy vy lidé začnete hladit po hlavě a my o to nestojíme, buď proto, že vám nevěříme, nebo to jednoduše nemáme rádi. Však vy byste taky nebyli příliš nadšení, kdyby k vám každou chvíli doběhl nějaký pes a začal na vás skákat nebo vám olizovat obličej a vy byste si to museli nechat líbit. Stejně tak se vzájemně nenutíte do užšího kontaktu s cizími lidmi, kteří vám nejsou sympatičtí. Možná snesete zdvořilostní potřesení rukou nebo letmé objetí, každopádně máte možnost volby, dejte tu možnost volby i nám, prosím.“

Tak začíná článek o komunikaci psů, jejich seznamování na vodítku v NOVÉM čísle Pes přítel člověka 9. A co v něm ještě najdete?

Z laboratoře do rodiny – stále sledujeme cestu bíglů z laboratoří až do nových rodin. Jak se jim v nich žije? Vivat každý slušný a zodpovědný chovatel, ale jak ho poznat?

Máme nakryto a co dál? Co máme očekávat v období březosti feny, nač být připraven?

Z plemen psů jsme si tentokráte vybrali noblesní AMERICKOU KOLII. Slyšeli jste o ní? No, téměř určitě jste ji ale už viděli J

Výchova psa – Vodní hry aneb od bázlivce až po plavce. Osmý měsíc v životě border kolie Tečky. Vůbec jsem netušila, že tací psi existují… To říká majitelka border kolie, která od počátku byl „jiná – reaktivní“. Komunikace psů – proč, jak, co je dobré vědět J.

Co vás naučíme? Jak na rychlé přivolání? Aneb NÁSLEDUJ mě – cvivilní přivolání do směru pohybu psovoda. Otočky na dálku v dogdancingu. V obedience – a zase to PŘIVOLÁNÍ!

Příběhy vás, čtenářů, mají u nás své nezastupitelné místo. Třeba u vašich fotografií, které jste nám poslali na výzvu FOTO na titulní stranu. Za vůní LEVANDULE nás pozve čtenářka a druhá se pak vydala se psím vozíčkářem VLAKEM k MOŘI.

Ve výživě psů – nechybí recepty na MEDUŇKOVÉ kostičky a ostružinové ČTYŘLÍSTKY. MVDr. Milan Štourač nám tentokráte představí byliny na štítnou žlázu a vitamin U.

Handikepovaní psi – Pod názvem Pajdavá panička a pajdavý pes nás čeká příběh feny německého ovčáka, která i s protézou na přední noze složila zkoušky z výkonu, byla uchovněna, vychovala štěňata…

Puller – 90 vteřin, dva kruhy a spousta adrenalinu to je RUNNING. Agility – Jaký je váš názor? Na to se vás ptá majitelka pesana, který prodělal vážné zranění a ona by se s ním přesto ráda dál věnovala agility. Má, může? European Open pohledem Pavla Koška a hned ŠESTI úspěšných závodníků. Klasický výcvik – Knírači a němečtí ovčáci měli svá mistrovství, která pro nás okomentoval Pavel Vinš a také vyzpovídal jejich vítězky. Dogfrisbee – to je prý diagnóza a nyní si představíme Disciplíny a pravidla v Čr i ve světě a také další tým.

Nový Pes přítel člověka č. 9 je v prodeji! A objednat si jej můžete i na www.casopisyprovas.cz (zde naleznete i starší čísla a předplatné časopisu) či v elektronické verzi na www.casopispresinternat.cz.

Koupit časopis