www.pespritelcloveka.cz

Předvánoční číslo je na světě!

Pes přítel člověka č. 12 zaujme už fotografií na titulce – „vlk jdoucí do schodů“. Jde o momentku ze záchranářského výcviku, v hlavní roli pracovně úspěšný Saarloosův vlčák. Jak se s ním pracuje, žije, co je dobré vědět – i to bylo tématem našeho rozhovoru s majitelkou.

Jedna vzpomínka na Ing. Karla Hracha: Odešel nám KAMARÁD, který vždy poradil. Na stránkách najdete i unikátní nikdy ještě nezveřejněné fotografie z archivu p. Hartla. A mimochodem i tam padne slovo saarloos.

„Často dáváme svým psům nálepky…,“ to říká Hanka Maršálová v rozhovoru, který vážně není jen o border koliích, tanci se psem, ale především o životě s každým psem. Litevského honiče – vzácnou chloubu Litvy a u nás naprosto neznámé plemeno – vám představíme v PPČ č. 12.

Blíží se Vánoce, a tak jsme pro vás připravili jakýsi vánoční speciál, kde najdete: Vánoční zajímavosti z psího světa, Jak dopřát našim psům šťastné Vánoce (MVDr. M. Štourač, CSc.). Ať je hezký na VÁNOCE – i tak zní časté přání v psích salonech. My jsme článek navíc doplnili hned o 11 vašich reakcí.  Nechybí vánoční tipy – jak pro vaše psí parťáky, tak pro vás. Co připravit dobrého „na psí zub“ na VÁNOCE? To jsou jednoduché a tuze dobré recepty. Vánoční svátky a Silvestr, to je velmi náročné a také nebezpečné období. Jak tedy ZABEZPEČIT své psí parťáky? To pro nás sepsala Eva Štemberová.

Víte, že v tradiční čínské medicíně je prosinec měsícem tlustého střeva? A jak má vypadat výživa pro správnou funkci a zdraví TLUSTÉHO STŘEVA? To jsou témata MVDr. M. Štourače, CSc.

Nevědomé tresty – velmi důležité téma v soužití se psem. Trest vážně nemusí být jen fyzický a může se jednat třeba i o pohlazení, výskání a jásání, nabízení pamlsku, popleskávání psa…, zkrátka i o věci, které pro jiného psa mohou být odměnou… Stojí to za přečtení!

Trik krok za krokem – nyní se naučíme položení hlavy na povel.

Obedience – stromeček. Vážně se jedná o cvik, a to divácky velmi atraktivní. Názorně vám jej představí Saša Křivohlavá. Agiliťákům bude po přečtení názvu obsáhlého rozhovoru Fenomén jménem ANETA hned jasno. Ano, vyzpovídali jsme Anetu Obrusníkovou.

Cinká to, kam se podíváš – tak shrnul světové závody proběhlé v říjnu Pavel Vinš. Mistrovství světa německých ovčáků, rotvajlerů, kníračů a boxerů nám představí rozhovory s Jiřím Tichým, Jitkou Baxovou, Janou Krouman a Janem Kunclem. Co je to BOJOVNOST? Další téma v seriálu IGP a obrany pro Ladislava Macha.

Skvěle jsme si zahledali – na tom se shodli účastníci MR v noseworku a vy se můžete těšit na reportáž z této akce s představením terénů.

To a mnohem více v časopise Pes přítel člověka č. 12 právě nyní! Objednat si jej můžete v el. verzi na www.casopispresinternet.cz a v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz (bez platby za poštovné). Tak na který článek se nejvíce těšíte, který vás po přečtení nejvíce zaujal?

Koupit časopis