www.pespritelcloveka.cz

Víte, co je to POZORNÁ chůze?

Pozorná chůze – je pro psa náročnější na pozornost, protože vyžadujeme, aby nás sledoval očima. Je potřeba si uvědomit, že pokud se má pes na nás maximálně soustředit / sledovat nás, musí nám důvěřovat, že jej vedeme bezpečným terénem a zároveň zohledňujeme jeho komfort, co se týká věcí, které mu mohou být nepříjemné (blízkost jiných psů, lidí, předmětů).

Tahá vás pes na vodítku, nevnímá a vy stále jen slyšíte o své neschopnosti, o tom, jak jste ho nevychovali již od štěněte? Napadlo vás někdy, jak chůzi na vodítku, pozornou chůzi a další věci učí na útulcích? Psy staré, nevychované, bez možnosti motivace na hračku i pamlsky? I na to najdete odpověď ve volném seriálu, kdy v č. 4 se budeme věnovat právě POZORNÉ chůzi. Věříme, že pomůže mnohým stejně jako minulý článek od Vanda Říhová a Veronika Fazekašová, který zde dáváme komplet k přečtení.

Ještě jeden článek se v tomto čísle věnuje chůzi – a to od Saši Křivohlavé s názvem Chůze – vlevo, vpravo, kam je libo. V něm se budeme věnovat obratům na místě i za chůze. Tento cvik je nesmírně obsáhlý a skládá se z mnoha prvků, které je třeba učit zvlášť. Jak by měly obraty vypadat? Jak začít s nácvikem? Může nám pomoci target či kužely?

To a mnohem více přináší Pes přítel člověka č. 4 k objednání i na www.casopisyprovas.cz či v el. verzi na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis