www.pespritelcloveka.cz

Víte, jací psi nyní nejčastěji hledají domov?

Jsou to, bohužel, psí senioři… Velmi často jsou to psi jejichž majitelé zemřeli a pak psí senioři, jejichž problémy, potřeby prostě začaly být na obtíž. Jako psi sami…
Stále častěji se také setkáváme s velmi smutnými příběhy „nepéče“ majitelů, kterou lze označit jako týrání… Proč? Mnohdy proto, že majitel lidský senior nezvládá či není schopen zajistit odpovídající péči svému psímu seniorovi.
Téma velmi smutné, ale… Kolik lidí si před pořízením psa klade otázku – a budu schopen, ochoten postarat se i v jeho stáří a nemoci? Kolik lidí si zodpoví i dotaz – co se psem bude, když se mi něco stane? Postará se rodina?
V novém čísle Pes přítel člověka vám představíme dva velmi smutné příběhy „nepéče“, která u jednoho z psíků skončila i smrtí. A představíme vám organizaci Psí senioři v nouzi.
Tolik psích seniorů čeká na ten poslední domov. Tolik jich těžce nese prostředí útulků, byť sebelepších. Kolik lidí chce jen štěně, aby po roce zjistili, že na jeho výchovu nemají čas, energii a tak ho pošlou dál. Mnozí psi kolují roky, z rodiny do rodiny, ze zklamání do zklamání… Jak bolestné to musí být pro tvora tak empatického, inteligentního jakým pes bezesporu je si možná neumíme ani představit. Přitom adopce staršího psa umožňuje vybrat si psa téměř „na míru“. Na míru našim aktivitám, potřebám, možnostem. „No jo ale on mi brzy umře…“ To může i mladý pes a víte kolik osmiletých psů menšího vzrůstu je teprve v polovině svého života. A hlavně, co je pro vás v soužití se psem důležité? Vzájemná souhra či délka možného trápení obou? Tito psí senioři žijí v dočasných rodinách, které je znají v mnoha běžných denních situacích a mohou zcela zodpovědně říci – jo, tohle soužití by mohlo být prima. Tak který z nich obohatí – obohatí váš život?
Za 5 let jsem vyprovodila 4 své psí seniory, dožili se úctyhodného věku a péče o ně mi vzala mnoho sil, energie a byla psychicky, časově i finančně velmi náročná. Ale to prostě mnohdy patří k životu. V současné době se ještě necítím fit na adopci psího seniora. Byť mi ze všech adopcí dává ten smysl největší. A tak jsem si aspoň „na dálku adoptovala“ psího seniora, který je nemocný a naštěstí našel milující a obětavou „dočasku“ v organizaci Dočasky De – De, kde dožije své dny. I to je možnost a cesta…
Časopis Pes přítel člověka č. 9 si můžete objednat v el. verzi na www.casopispresinternet.cz či ve verzi tištěné na www.casopisyprovas.cz (bez platby za poštovné v ČR). Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz, co vás zaujalo, představte nám svého psího parťáka, pošlete fota – neb Pes přítel člověka je již přes 60 let časopis o vás a pro vás! Každý měsíc, aktuálně! Velmi rádi otiskneme váš příběh adopce psího seniora, stále a znovu stojí za to ukazovat, že má nejen smysl, ale i vám samým dá mnohem více než si jen umíte představit.

Koupit časopis