www.pespritelcloveka.cz

Víte, jakým tempem stárne váš pejsek? Přepočítejte si jeho skutečný věk

Máte doma pejska? V tom případě zřejmě i vám napadla otázka, jaký je jeho věk v přepočtu na lidské roky.
Vypočítat to není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je ale dobré vědět, jak je na tom váš miláček co se týče věku, abyste věděli připravit i na zdravotní rizika spojená s věkem.

U pejsků se jejich věk může lišit podle plemene. Obecně ale štěňátko ve věku dvou měsíců odpovídá věku dvouletého dítěte.

Roční pejsek má věk asi jako šestnáctiletý puberťák. A dvouletý pes je jako mladý čtyřiadvacetiletý člověk.

Ve třetím roce mají psi věk jako člověk třicátník, ale později se jejich stárnutí zpomaluje. Každým rokem zestárnou asi o 5-6 let v přepočtu na lidský věk. Může se to však lišit podle plemene a velikosti pejska. Menší pejsci do 40 kilogramů stárnou pomaleji a dožívají se více roků. Ve věku 10 let jsou na tom jako člověk v 64 letech, zatímco větší plemena mají v přepočtu až 87 let.
Ve všech případech platí, že zvířátko stárne i podle toho, jakou má péči. Proto naši domácí mazlíčci potřebují, abychom je kvalitně krmili, chodili s nimi na veterinární prohlídky a pozorně si všímali příznaků jejich zdravotních potíží. Myslet bychom měli i na preventivní doplňování potřebných vitamínů a kloubní výživy.

Jedno mají všechny psy společné – potřebují kolagen. Tělo tvoří tuto esenciální stavební bílkovinu v dostatečném množství jen do určitého věku. Kolagen je jednou ze základních bílkovin v těle savců, pečuje o spojování a pružnost buněk, dalo by se říci, že drží tkáně pohromadě. MVDr. Markéta Sedlinská z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně vysvětluje: “Kolagen tvoří 30% bílkovinného tkáně v těle zvířete a až 70% kůže. Jeho nedostatek může stát za velkým množstvím problémů.” Například, hrozí zranění, či nemoci kloubů a kostí, což podstatně snižuje kvalitu života. Z dlouhodobého hlediska může nedostatek kolagenu dokonce zkrátit psovi život. Naštěstí, dnes už není problém doplnit zvířátku kolagen zvenčí. Stejně jako to děláme my, lidé. Užívání kvalitního kolagenového hydrolyzátu nám prospívá po mnoha stránkách. Takovým kvalitním kolagenovým hydrolyzátem je Inca Collagen, který je jedničkou na trhu kolagenů pro lidi. A protože jeho účinky potvrzují nesčetné příběhy spokojených zákazníků, vznikl i kolagen pro zvířata – Incapet Collagen. Dá se úsměvem říci, že byl testován na lidech, aby mohl pomáhat zvířatům. Co vše u psa dokáže?


• Posiluje chrupavky, měkké tkáně, klouby a kosti, čímž pomáhá předejít degenerativním i jiným onemocněním pohybového aparátu, jako jsou artritidy či dysplazie kloubů.
• V případě rozvinutých onemocnění pohybového aparátu napomáhá jako kloubní výživa při regeneraci postižených tkání, chrupavek či kostí.
• Pomáhá při regeneraci po zranění kloubů a kostí.
• U zvířat ve vyšším věku pomáhá znovu nastartovat mobilitu a odstranit bolesti pohybového aparátu.
• Pomáhá udržovat zdravé zuby a dásně.
• Stará se o krásnou a hustou srst.
• Pomáhá regenerovat kůži po zraněních nebo alergiích.

https://www.youtube.com/watch?v=5YjFnNVSqoE

Incapet Collagen je 100% čistý kolagenový hydrolyzát v prášku, který se získává z mořských ryb. Ty jsou považovány za zdroj čistého kolagenu, který je vývojově starý a tudíž se nejlépe zpracovává enzymatickou hydrolýzou na čisté kolagenové peptidy. Tyto fragmenty mají zachovánu potřebnou strukturu na to, aby je tělo savce, tedy psa, dokázalo zužitkovat na tvorbu nového kolagenu. Incapet Collagen se tedy získává na základě přísných vědeckých kritérií, což mu zaručuje maximální účinnost. Je to kvalitní kloubní výživa pro psa.
Hodnotí chovatelka Alice: „Před nedávnem jsme si pořídili štěně japonského plemene Shiba Inu. Bohužel nám začala naše „lištička“ kulhat na přední tlapku a začalo jí v ní hlasitě praskat a tak nám pan veterinář doporučil, ať nasadíme kolagen, aby se kloub „zpevnil“ a podpořil správný vývoj. Volba kolagenového doplňku stravy byla u nás naprosto jasná. Během pár týdnů kloub přestal naši „lišce“ praskat, kožíšek ji viditelně zhoustnul a drápky rostou, jak houby po dešti.“
Ano, problémy s pohybovým aparátem se mohou projevit již v útlém věku pejska. Právě proto je tak důležité dodávat jim správnou výživu, včetně kolagenu. Doporučujeme tedy podávat psovi Incapet Collagen každý den.
Ať už preventivně nebo při řešení existujících problémů, váš pes díky tomu může mít krásný dlouhý život bez zbytečných bolestí a problémů.
www.incacollagen.cz

Koupit časopis