www.pespritelcloveka.cz

Do třetice všeho dobrého!

A u tohoto čísla to platí dvojnásob. Čekají na vás TOP články! Však se přesvědčte sami J. Největší fotografie na titulní straně patří kontinentálnímu buldokovi a patří mu i jeden ze dvou portrétů plemene. Druhý vám pak představí KANGALA – kangalského pasteveckého psa. Třetí fotografie na titulce patří OSKAROVI. Octavius Malidaj – psí LEGENDA. Se svým pánem, Ladislavem Machem, tvořili dvojici, na kterou diváci na závodech čekali, posouvali cviky dál k dokonalému provedení, stále přicházeli s něčím novým a IPO (dnes IGP) u nás ve vnímání mnoha představili jako dechberoucí sport. A byli výjimeční i svým vztahem. Obsáhlý rozhovor s Ladislavem Machem nejen o Oskarovi si opravdu nenechte ujít!

Poslali jste nám opravdu velké množství velmi zajímavých příběhů o zranění vašich psů, prvních devět najdete už v tomto čísle. Představíme vám DEVĚT jedovatých jarních rostlin. Na sny není nikdy pozdě – příběh 82leté majitelky knírače, která si tak splnila svůj sen. PŘEMÝŠLÍME O PODNÁJEMNÍKOVI (psím) aneb jaké to je, ujmout se psího seniora. BONITACE – přežitek, či cesta? Jak probíhá bonitace u velkého knírače?

Výživa psů: Výživa pro posílení žlučníku je téma MVDr. Milana Štourače, CSc. Přinášíme recept na kadeřávkové karbanátky a recepty čtenářů.

Veterina: Březen je měsícem žlučníku. Pane doktore, můj pes často zvrací žluč – poradna. I majitelé musí pro léčbu psa něco udělat či změnit – zajímavý článek o akupunktuře.

Výchova psa: KOMUNIKACE – to jsou JASNÁ pravidla, tvrdí Pavlína Bohunová. Ale když je nemáme ujasněná my, jak se v nich má vyznat pes? Těšit se můžete i na dva články od Vandy Říhové: Lidské EMOCE ovlivňují chování psa, smečky a další kroky v práci se skoroborderou Muffem v útulku (opět mnoho fotografií a především popisů chování na nich). Rozdíl mezi výchovou štěněte ve velké smečce a v lidském světě – velmi zajímavé a podnětné zamyšlení s podpisem Jiřího Szekerese. Všechny články stojí za přečtení i zamyšlení.

Nosework: Pes z útulku a nosework.

Klasický výcvik: IGP a Thajsko – reportáž od Petry Fürstové.Prý nejen proto, že byl Valentýn, vyzpovídal Pavel Vinš tři známé sportovněkynologické páry: Janu a Víťu Glisníkovy, Michaelu Maliňákovou a Matúše Balúna a Terku Vajnerovou s Honzou Lapčákem.

Mushing: Doma mám tým snů – říká Barbora Zoubková.

Obedience: Stopka na psovoda – jak má vypadat provedení i jak ji učit, nám popsala Saša Křivohlavá.

Velký rozhovor: O čtyřnohých ochráncích letiště si povídala s Martinem Kropáčkem Petra Baďurová!

Pes přítel člověka č. 3 – číslo, které je plné skvělých článků a parádních fotografií, nenechte si ho ujít! Vždyť jej tvoříte s námi rukou nedílnou – svými příběhy, zkušenostmi, fotografiemi. PPČ – časopis pro vás o vás! Elektronickou verzi aktuálního čísla si můžete objednat na www.casopisypresinternet.cz a tištěnou pak (bez platby za poštovné) na www.casopisyprovas.cz. A POZOR – do konce února si na stejných stránkách můžete objednat roční předplatné časopisu s garantovanou cenou a možností výběru nástěnného kalendáře ZDARMA.

Koupit časopis