www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 9/2018

Zářijové číslo je v prodeji již dnes!

Venku sice ještě panují vedra, my už přicházíme s prvním podzimním (zářijovým) číslem Psa. A naše témata jsou prostě ze života: Co dělat, aby se pes neztratil, a co dělat, když se náhodou ztratí? Jak pomáhá nejen myslivcům GPS pro psy a jaké je nejlepší vybavení do přírody pro vás i vašeho psa? O tom to všem je velké téma měsíce Pes a myslivost.
Malí řvouni versus jemné duše v křehkém těle – vídáme je téměř denně. Pejsci malých plemen, uštěkaní, bojácní, bez opory svých pánů. A přitom návod, jak neudělat z malého psa uštěkance, je tak jednoduchý… 
Má váš pes rád zmrzlinu? Je vůbec pro psy vhodná? MVDr. M. Štourač vám poradí v článku „Dejte mu taky trochu líznout…“ Ve veterině se podíváme na věčný letní problém zvaný osina a řekneme si, kdy a proč může být koňský trus nebezpečný pro psy. Odpovíme na dotaz čtenářky, jaké je riziko nákazy psa od člověka, a v pravidelném seriálu o biochemickém vyšetření krve se podíváme na chlor. Představíme vám také nástroje na trimování a příběh mopse Morrise na vozíčku.
Plemen měsíce je „český pes pro českou krajinu“ – český fousek, v jehož portrétu se dozvíte zajímavosti z historie i chovu, a přinášíme i příběh chovatelů, kteří se vydali za svými fousky až za polární kruh. Fouska srovnáme se dvěma dalšími plemeny ohařů – slovenským hrubosrstým a německým drátosrstým, a také s plemenem Korthalsův griffon.
Věnujeme se také border koliím – představíme vám čtyři základní linie a jejich první představitele. Poznáte v některém „předka“ té vaše borderky nejen podle vzhledu, ale především podle povahy a typického chování? 
V rubrice Asistenční psi se podíváme na organizaci provádějící výcvik detekčních psů. 
Seriály o sportech opět pokračují – dozvíte se, v čem je kouzlo agility pro naši dopisovatelku Elišku Kaletovou a jak dopadlo závod European Open 2018 ve Vídni. V klasickém výcviku se podíváme, jak se dělaly obrany v polovině minulého století. Kouzlo dogtrekkingu můžete poznat z příběhu majitelky beaucerona, v dogdancingu se naučíte triky zvané Pomodli se a Amen, u stopování se podíváme na křížení stopy, mantrailing nám vysvětlí, jak je na tom psí specialista s poslušností, a junior handling přináší poslední díl skvělého seriálu s názvem Každý konec je začátkem něčeho nového.
Ani tentokrát nezapomínáme na opuštěné pejsky hledající nové domovy. Nebojíte-li se péče o handicapovaná zvířata, nový parťák na vás možná čeká v útulku Tibet.

Pořádná porce zajímavého čtení z pejskařského světa na vás čeká na stáncích v pátek 24. srpna!

Koupit časopis