www.pespritelcloveka.cz

Prosím, dejte svou ENERGII a POZORNOST správným směrem!

Je zbytečné se vztekat, nadávat na „kretény, co hází petardy“. Bohužel jejich chování NEOVLIVNÍME. Také nemohu pochopit, že je těmto lidem zcela jedno, jaké utrpení domácím i divokým zvířatům(ale přece i druhým lidem) způsobují ve jménu svého „já se chci bavit“. Zvrácená zábava, pokud v ostatních budí jen strach a vede ke zranění či smrti… Často je majitel psa ve frustraci, strachu, agresi a není již schopen reagovat okamžitě na dění kolem sebe, natož na změny chování svého psa. A to ve chvílích, kdy nejvíce potřebují náš klid, bdělost i ochranu. Veškerou energii a pozornost dejme nyní na vycházkách JEN svému psu, našemu cíli přežít tuto zvrácenou představu svátků se svým psím parťákem ve zdraví.

Co je nutné dodržovat…

Pokud žijete ve městě, mějte svého psa v tyto dny na dvojím jištění – obojku a postroji. Zvažte, kde a kdy jej pustíte na volno, a na Silvestra tak nečiňte vůbec. Psy opravdu lze vyvenčit, unavit JEN na vodítku. Ano, klade to nároky na náš fyzický výkon a čas, ale co bychom pro psího parťáka (a tedy i nás) neudělali. Děsí mě, kolik lidí mi tvrdí – pes musí být na volno, aby byl šťastný. Neplatí to ani v průběhu !klidného“ roku – štěstí je ve společné aktivitě, blbnutí, naší pozornosti, společných kilometrech v nohách a vodítko v tom nehraje žádnou roli a to po celý rok. V tyto dny, ale může znamenat volno – ztráta, zranění, smrt. I pes, který se NIKDY neleknul, se leknout může!

Ač máme velmi(!) zajištěnou zahradu, kde jsou všechny věci podřízeny jedinému, aby byly bezpečné pro naše psy, chránily je a naprosto eliminovaly možnost útěku, přesto psy na Silvestra na zahradě bez dozoru nenecháváme ani vteřinu. Ani přes den, ani v noci, se všemi jdeme na delší vycházky než obvykle, venčení na zahradě je na vodítku.

Dejte nyní svou veškerou pozornost při venčení, vycházce svému psu, dvojí jištění a pokud se váš pes lekne, nechlácholte ho a nelitujte! „Rozptylte“ strach klidným ujištěním – vždyť se nic neděje… ukončete rychle situaci a domů. A tam můžete zkusit třeba vázání šátku metodou half-wrap.+

Koupit časopis